extra teaching 2 1

ΕΝΙΣΧΥΤΙΚΗ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑ ΣΧ. ΕΤΟΥΣ 2023-24

Αγαπητοί Κηδεμόνες! Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι έχει ανακοινωθεί από το Υπουργείο Παιδείας η έγκριση λειτουργίας Ενισχυτικής Διδασκαλίας (για μαθητές που χρειάζονται ενίσχυση σε μαθήματα του σχολείου) για το Σχ. Έτος 2023-24.

Σύμφωνα με την ανωτέρω Υπουργική Απόφαση, για το σχολικό έτος 2023-2024 η Ενισχυτική Διδασκαλία μαθητών/τριών Γυμνασίου περιλαμβάνει τα μαθήματα: Νεοελληνική Γλώσσα και Γραμματεία, Αρχαία Ελληνική Γλώσσα και Γραμματεία, Μαθηματικά, Φυσική, Χημεία και Αγγλικά.

Στο πλαίσιο της προετοιμασίας για την έναρξη των τμημάτων Ενισχυτικής θα θέλαμε, όσοι γονείς επιθυμήτε το παιδί σας να συμμετέχει σε ένα ή περισσότερα μαθήματα ενισχυτικής, να συμπληρώστε την επισυναπτόμενη Υπεύθυνη Δήλωση προτίμησης και να την αποστείλετε στο σχολείο.

Να διευκρινίσουμε ότι η Ενισχυτική Διδασκαλία πραγματοποιείτε στο χώρο του σχολείου και μετά τη λήξη των κανονικών μαθημάτων, από καθηγητές που τοποθετούνται αποκλειστικά γι αυτό το σκοπό.